enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,3370
EURO
15,1424
ALTIN
789,46
BIST
2.014,21
Güncel Konular
  Dünyada Tether işlemlerinde lider Türk lirası Türk lirası, dolar ve euroyu geride bırakarak Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu. Dow Jones’un CryptoCompare verilerine dayandırdığı haberine göre, Türk lirası dolar ve euroyu geçerek Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu.Dow Jones’a konuşan Bitlo...
13.01.2022
Binance Salı günü yaptığı açıklamada, firmanın Rusya direktörlüğüne Vladimir Smerkis’i, Kamu İlişkileri’nin başına ise Olga Goncharova’yı getirdiğini duyurdu. Dünyanın en büyük kripto para Borsalarından Binance, Salı günü Rusya ve Ukrayna’da 3 önemli pozisyonla ilgili görevlendirdiği isimleri duyurdu.Şirket, Rusya’da Kamu İlişkileri Birimi’nin başına Olga Goncharova’yı, Rusya Direktörlüğü’ne Vladimir Smerkis’i getirdiğini açıkladı. Binance...
13.01.2022
Bitcoin, piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak görülen ‘ölüm kavşağı’na doğru ilerliyor. Bitcoin en son ölüm kavşağına geldiğinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek 30 bin doların altına gerilemişti. Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesmeye doğru ilerliyor. Bu da piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak...
13.01.2022
Anyswap, Keep3rV1, WEMIX, Bitcoin’in çift haneli rallilerle 44 bin dolara hareketini takip ediyor. ANY, KP3R ve WEMIX, BTC fiyatının 44.000 dolara yükselerek yatay aralığın dışına çıkmasından sonra 12 Ocak’ın altcoin çıkışına öncülük ediyor. Altcoin çıkışı BTC’nin hareketiyle oldu Kripto para topluluğu, Bitcoin’in (BTC) 44.000 dolara yükselmesinin ardından ilk 200’deki tokenlerin...
13.01.2022

2021 yılı, XRP’nin (Ripple) en iyi yılı oldu

2021 yılı, XRP’nin (Ripple) en iyi yılı oldu
Kripto Para Kazandıran Robot
26.12.2021
0
A+
A-

Ripple tokeni XRP, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden dava sürecine rağmen ciddi bir büyüme elde etmeyi başardı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden SEC’in kendisine, Chris Larsen’e ve Ripple aleyhine açtığının davanın yıldönümü olan 22 Aralık tarihini hatırlatarak bir yıldır süren davaya rağmen güçlü kalmaya devam ettiklerini söyledi.

Ripple CEO’su XRP’nin 2013 yılından bu yana faaliyette olduğunu ancak SEC’in geçen sene kripto varlığı menkul kıymet olarak tescil etmeye çalıştığını hatırlattı. Bu bağlamda Garlinghouse, en başta söylediklerinin bugün de geçerli olduğunu ve bu davayı sadece Ripple’a karşı değil tüm kripto paralara karşı yapılan bir saldırı olarak gördüğünü yineledi. Bunun yanında bazı yorumcuların bu davanın XRP özelinde kalacağı düşüncelerini de kesinlikle kabul etmediğini dile getirdi.

“2021, XRP’nin en güçlü yılı oldu”

Dava sürecinin devam etmesine rağmen Ripple CEO’su 2021 yılında önemli başarılara imza attıklarını söyledi. XRP’nin 2021 yılındaki değer kazancına dem vuran Garlinghouse, ayrıca RippleNET ile küresel olarak olağanüstü bir büyüme görerek kurulduklarından beri en yıllarını geçirdiklerine vurgu yaptı. Bu yıl “Gereksinime göre Likidite (ODL)” sistemi, RippleNet’in en güçlü ürünlerinden bir olarak öne çıktı ve dünya genelinde 20’den fazla ülkede ödeme çözümleri için erişilebilir duruma geldi.

Bunun yanında RippleNet üzerinden yapılan işlemlerin geçen senenin 3. çeyrek rakamlarına göre iki kattan fazla arttığı da belirtildi. Buna göre ODL işlemleri çeyreklik dönemde yüzde 130 artış kaydetti. Ancak Ripple’ın ABD’deki ODL faaliyeti, düzenleyici belirsizliklerine takıldı. Dünya genelinde ise ODL hacminde artış kaydedildi ve işlem hacmi son 1 senede 25 kattan fazla arttı.

Kripto sektöründen “vahşi batı” benzetmesine tepki

XRP’yi bir menkul kıymet olarak tanımlamak isteyen SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para endüstrisini “vahşi batı” olarak nitelendirmişti. Gary Garlinghouse’ın bu söyleme de itirazı vardı. Ripple CEO’su çoğu kripto şirketinin dünya genelindeki düzenlemelere uymak için çaba gösterdiğini dile getirerek kripto para sektörü için yapılan bu benzetmeyi “saçmalık” olarak değerlendirdi.

Ayrıca yasa koyucuların işletmelerin düzenleme taleplerine daha fazla duyarsız kalmaması gerektiğini söyleyen Garlinghouse, yasalar konusunda tutarlılık isteyen kripto işletmelerinin cezalandırılmaması gerektiği vurguladı.

XRP’de son durum 

Ripple tokeni 2021’de çalkantılı bir yıl geçirdi. SEC’in dava sürecine başlamasının ardından birçok kripto para borsası XRP ticaretini durdurdu. Geçen sene bu zamanlar dava sürecinin başlangıcında XRP/USD, 0,17 dolara kadar geriledi. Dip seviyelerinden bir yükseliş trendine giren kripto para 1,93 dolar ile yılın zirvesini gördükten sonra yaz aylarında 0,5 dolara kadar geri çekildi.

XRP için volatil fiyat hareketleri 2021 yılının ikinci yarısında da devam etti. Son çeyreğe doğru 1,3 dolar bandına kadar yükselebilen XRP, Kasım ayının son haftasında 0,6 dolara kadar düştüğünden beri Aralık ayında bir yükseliş trendine girdi. Bu hafta yüzde 15’in üzerinde değer kazancı gören XRP fiyatı, bugün 0,96 dolar seviyesinde el değiştiriyor.

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: , ,