enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,4726
EURO
15,2894
ALTIN
793,64
BIST
2.011,16
Güncel Konular
  Dünyada Tether işlemlerinde lider Türk lirası Türk lirası, dolar ve euroyu geride bırakarak Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu. Dow Jones’un CryptoCompare verilerine dayandırdığı haberine göre, Türk lirası dolar ve euroyu geçerek Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu.Dow Jones’a konuşan Bitlo...
13.01.2022
Binance Salı günü yaptığı açıklamada, firmanın Rusya direktörlüğüne Vladimir Smerkis’i, Kamu İlişkileri’nin başına ise Olga Goncharova’yı getirdiğini duyurdu. Dünyanın en büyük kripto para Borsalarından Binance, Salı günü Rusya ve Ukrayna’da 3 önemli pozisyonla ilgili görevlendirdiği isimleri duyurdu.Şirket, Rusya’da Kamu İlişkileri Birimi’nin başına Olga Goncharova’yı, Rusya Direktörlüğü’ne Vladimir Smerkis’i getirdiğini açıkladı. Binance...
13.01.2022
Bitcoin, piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak görülen ‘ölüm kavşağı’na doğru ilerliyor. Bitcoin en son ölüm kavşağına geldiğinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek 30 bin doların altına gerilemişti. Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesmeye doğru ilerliyor. Bu da piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak...
13.01.2022
Anyswap, Keep3rV1, WEMIX, Bitcoin’in çift haneli rallilerle 44 bin dolara hareketini takip ediyor. ANY, KP3R ve WEMIX, BTC fiyatının 44.000 dolara yükselerek yatay aralığın dışına çıkmasından sonra 12 Ocak’ın altcoin çıkışına öncülük ediyor. Altcoin çıkışı BTC’nin hareketiyle oldu Kripto para topluluğu, Bitcoin’in (BTC) 44.000 dolara yükselmesinin ardından ilk 200’deki tokenlerin...
13.01.2022

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, Dijital Para Yasa Tasarısını Sunduğunu Açıkladı

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, Dijital Para Yasa Tasarısını Sunduğunu Açıkladı
Kripto Para Kazandıran Robot
13.01.2022
0
A+
A-

Tom Emmer, bu tasarının neden önemli olduğuna ilişkin bir açıklama gerçekleştirdi.

“Çin gibi ülkeler, nakit paranın faydalarını temel olarak göz ardı eden CBDC’ler geliştirirken, ABD’nin dijital para politikasının finansal gizliliği korumasını, doların egemenliğini sürdürmesini ve inovasyonu geliştirmesini sağlamak her zamankinden daha önemli.

Bu üç temel ilkeye bağlı kalmayan CBDC’ler, Fed gibi bir kuruluşun varlığı bir bankada harekete geçirmesine, kullanıcılar hakkında kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler toplamasına ve işlemlerini süresiz olarak izlemesine olanak sağlayabilir.

Bu CBDC modeli, Amerikalıların finansal bilgilerini saldırılara karşı savunmasız bırakarak “tek başarısızlık noktası” sorunlarını gündeme getirmekle kalmaz, aynı zamanda kendi hükümetlerinin bunu bir gözetim aracı olarak kullanacağını düşünebilirler.

Kullanıcıların ABD’nin üreteceği CBDC’ye erişebilmesi için Fed’de bir hesap açmasını zorunlu kılmak, Fed’i Çin’in dijital otoriterliğine benzer bir yola sokar.

Fed’in CBDC uygulaması açık, izinsiz ve özel olmalıdır. Bu, herhangi bir dijital doların herkes tarafından erişilebilir olması, şeffaf olan bir blockchain’de işlem yapması ve nakit paranın gizlilik unsurlarını koruması gerektiği anlamına gelir.

Dijital çağda, doların dünyanın rezerv para birimi statüsünü koruyabilmesi için ABD’nin inovasyonu ön planda tutan ve özel sektörle rekabet etmeyi hedeflemeyen bir duruşla öncülük etmesi önemlidir.

Kısaca özetlemek gerekirse, Çin’in dijital otoriterliğini taklit etmek yerine, Amerikan özelliklerine sahip bir blockchain teknolojisine öncelik vermeliyiz”

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: , ,