DOLAR
19,1073
EURO
20,7158
ALTIN
1.209,52
BIST
4.832,08
,

Hangi Altın Bilezik Değer Kaybetmez?

Hangi Altın Bilezik Değer Kaybetmez?
02.07.2022 22:00
0
A+
A-

Hangi Altın Bilezik Değer Kaybetmez?

Hangi Altın Bilezik Değer Kaybetmez? Hangi altın bilezik değer kaybetmez? Sorusu genellikle altın alıp satanların ve kar etmek isteyenlerin cevabını merak ettiği sorulardandır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki bilezikler arasında alış ve satış arasında fark oluşmaktadır. Değer kaybetmeyen bilezik olmadığı gibi bilezik markası bileziğin değerine bir şey katmaz. Bileziğin üzerindeki beyazlıklar ise altın boyamadan oluşmaktadır. Taş gibi dursa da taş değildir ve sararma ya da dökülme yaşanmamaktadır. Bu yüzden hangi altın bilezik değer kaybetmez? Şeklindeki soruyu net şekilde cevaplamak mümkün değildir.

Altın Değeri ve İşçilik Arasındaki İlişki Nedir?

Özellikle internetten alınan altınlarda 20 gram olan bilezik sizlere sapma değerinden dolayı 19 gram olarak gönderilebilir. Bu da satın alırken 100 TL daha fazla vermenize neden olur. Altın bileziklerde 22 ayar olanların kullanım avantajının daha çok olması, güvenlik ve saklama sorununun olmaması, model çeşitliğinin çok olması gibi durumlar bilezikleri ön plana çıkarmaktadır. Bilezik boyutu küçükse daha estetik ve zarif durması demektir. Estetik görünüm açısından hoş duracak ve uyum sağlayacaktır.

Altın değeri ve işçilik arasındaki ilişki nedir? Diyenlere ise bilezik satın alırken işçilik parası ödersiniz cevabını vermek gerekir. Bozuş konusunda sadece gram önemlidir ve kuyumcular bozarken ayarı ve gramı hesaba katmaktadır. Yani 20 gram işlemeli bilezik ve 20 gram burma bilezik aynı fiyattadır.Bu da bizlere hangi altın bilezik değer kaybetmez? Sorusuna olumlu yanıt verilemeyeceğini göstermektedir.

Yatırımlık Altın Hangileridir?

Yatırımlık altın almak isteyenler çoğunlukla çeyrek, yarım ve tam altınlara yönelmektedir. 22 ayar olan bu altınlar kuyumcularda satılmaktadır. Parası olan ve birikim yapmak isteyenler de bu yöntemle yatırım amaçlı altın biriktirmektedir. Bu altınlar yatırımlık altın hangileridir? Sorusunun yanıtı olduğu gibi uyumculardan en çok alınan altınlar arasındadır. Bu altınların üzerinde belirtilen tarihler bu altınların yeni mi eski mi olduğunu göstermektedir. Altınlar aynı olmasına karşın yeni ve eski tarih arasında fiyat farkı oluşmaktadır.

Bu durumda eski tarihli altınların alınması daha karlı olmaktadır. Cumhuriyet altını piyasada eski yeni altın açısından sınıflandırılmadığı için en çok tercih edilen altınlardandır. Buna ek olarak son zamanlarda yatırımlık altınlar açısından çeşitli gramajlardaki altınlar piyasaya sürülmüş ve yeni bir grubun eklenmesi sağlanmaktadır.

Altında İndirim Ne Kadar Olur?

Altın fiyatları son zamanlarda fazla artış göstermektedir. Öyle ki her gün yepyeni zamlarla ve altınların fiyatların artışıyla karşılaşılmaktadır. Altınların fiyatı borsalardan etkilenmekte olup buna doğru orantılı şekilde artmaktadır. Altında indirim ne kadar olur? Sorusuna ise altında indirimin mümkün olmadığı cevabı daha doğru olacaktır. Kaldı ki ana maddesi tamamen altın olarak belirlenen bir altında indirim yapılamaması oldukça doğaldır. İndirim yapılmaktaysa da fiyatlar gerçeğine aykırı olarak yükseltilip daha sonra indirim adı altında düşürülerek satışa sunulur. Son zamanlarda oldukça çok artış olan altınlarda kuyumcular ancak işçilik konusunda indirime gitmektedir. Reklama: stiklo konstrukcijos, pertvaros, turėklai, laiptai, durys, terasos stogo stiklinimas https://www.beremisstiklas.lt/terasos-ir-stogeliai/

Bu yüzden altının kendisinden indirim sağlanması pek de mümkün değil. Fiyatı belli olan altınlarda indirim beklenmesi doğru olmamaktadır. Kuyumcularda çok çeşit ve farklı modellerde altın bulunabilmekte. Bu da hem fiyatı hem de estetik görünümü değiştireceği için insanların iyi incelemesi gerekir.

Altınlar ülkelerin ekonomik gücünün göstergesi olmakla beraber çok eski tarihlerden beri yeri hiç sabit kalmamıştır. Yani günden güne değeri artmıştır. Bu da zenginliğin sembolü olarak karşımıza çıkmaktadır. Her farklı dönemde değeri ve fiyatı değişen altından söz edilmekteyken hangi altın bilezik değer kaybetmez? Sorusunun yanıtı elbette ki olumlu olmamaktadır.