enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7253
EURO
15,5558
ALTIN
787,14
BIST
1.910
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

Amazon Hisse

Amazon Hisse
21.10.2021
0
A+
A-

Amazon Hisse

Amazon hisse satın alımının en önemli etkenlerinden birisi, Amazon şirketi COVID-19 pandemisi sırasında başarılı olan ve şirket 1 trilyon doların üzerinde piyasa değeri olan birkaç şirketten biri. Bu çaptaki bir büyüklük, birçok yatırımcıyı Amazon hissesi alıp almayacağı konusunda endişelendiriyor. Şirketin başarısı, müşterilerin COVID-19 pandemisi tarafından daha değerli hale getirilen bir hizmet olan çevrimiçi ürünleri hızlı ve belki de dürtüsel olarak satın almalarını kolaylaştırmaktan kaynaklanıyor. Hisse senetleri için “şimdi satın al” düğmesi yok, ancak Amazon’a yatırım yapmak, Amazon.com’da alışveriş yapmak kadar kolay. Amazon hisse senedi satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenleri de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Amazon’un Yatırım Potansiyeli

Düzenli olarak etkileşim içinde olduğunuz bir şirketin hisselerine sahip olmanın anlaşılabilir bir çekiciliği vardır, ancak bir şirket hakkında müşteri olarak bildikleriniz, genellikle onu bir yatırımcı olarak bilmekle aynı şey değildir. Alıp almama kararınızı bir hisse senedinin geçmiş performansına veya mevcut fiyatına dayandırmayın. Bunun yerine, bir yatırım olarak Amazon’un değerlerini inceleyerek elde edeceğiniz verilere güvenin. Bu size şirketin yönetimini, gelirini, net gelirini ve kazançlarını araştırmayı ve rekabeti analiz etme gibi bilgileri sağlamalıdır. Bu faktörlerin yanı sıra, Amazon hisse senedi satın almanın portföyünüz için doğru karar olup olmadığını da düşünmelisiniz. Cevabınız ise mali durumunuza, mevcut mal varlığınıza ve yatırım hedeflerinize bağlıdır.

Amazon Hisselerinin Portföyünüze Uygun Mu?

Amazon hisse işlem fiyatı son zamanlarda 3.000 doların üzerine çıktı. Bu, çoğu insan için önemli bir yatırımdır. Taahhüt etmeden önce şunları göz önünde bulundurun:

Çeşitlendirmeyi nasıl başaracaksınız? : Bireysel hisse senetleri, çeşitlendirmeden yoksun oldukları için genellikle riskli olarak kabul edilir; şirket zor bir döneme girerse, portföyünüz de öyle olacaktır. Bu darbeyi yumuşatmak için yatırımcılar, yatırım portföylerinin çoğunu oluşturmak için genellikle endeks fonları gibi düşük maliyetli yatırım fonlarına yönelirler. Bu fonlar bir piyasa endeksini takip eder ve portföyünüzü çeşitlendirmeyi ve yatırım riskinizi düşürmeyi kolaylaştıran, bazı durumlarda Amazon’u içeren birçok şirkete yatırım yapar.

Gelecekteki yatırım planlarınız: Genel olarak, düzenli olarak yatırım yapmak akıllıca olur. Bu stratejinin bir adı bile var: dolar maliyeti ortalaması. Bir kerede piyasaya veya Amazon gibi bir hisse senedine çok para koymak yerine, standart aralıklarla belirli miktarlarda yatırım yapmak anlamına gelir. Dolar maliyeti ortalaması, her zaman yüksek fiyattan hisse senedi veya diğer yatırımları satın almamanızı sağlayabilir.

Amazon’a Ne Kadar Yatırım Yapılır?

En önemli hususlardan biri, Amazon hisse senedine ne kadar para koyabileceğinizdir. Cevap, mutlaka ne kadar paranız olduğu ile aynı değildir. Bunun nedeni, borsanın uzun vadeli bir yatırım olarak görülmesi ve finansal uzmanların genellikle önümüzdeki beş yıl içinde ihtiyacınız olacak herhangi bir hisse senedini satın almamanız konusunda uyarmasıdır. Bireysel hisse senedi satın almadan önce, yeterli bir acil durum fonunuz olduğundan ve önemli kısa vadeli hedefler için tasarruf ettiğinizden emin olmak da akıllıca olacaktır. Amazon’unki kadar yüksek bir hisse senedi fiyatıyla, hissenin tamamından ziyade – yatırım yapmak istediğiniz belirli bir miktar paraya dayalı olarak – bir hisse satın almanıza izin veren kesirli hisselerle de ilgilenebilirsiniz. Tüm çevrimiçi brokerler kısmi paylar sunmaz, ancak böyle teklif sunan brokerlar giderek daha yaygın hale geliyor. İster Amazon hissesi isterseniz başka bir şirketin hissesini satın alın aynı süreçleri deneyimlersiniz. Daha fazla bilgi edinmek için hisse senedi satın alma konusunda uzman yatırımcılardan destek alabilir veya kendi portföyünüzü kendiniz oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.