DOLAR
19,1089
EURO
20,7068
ALTIN
1.208,15
BIST
4.898,12
,

En Çok Kazandıran Fon Hangisi?

En Çok Kazandıran Fon Hangisi?
03.07.2022 23:58
0
A+
A-

En Çok Kazandıran Fon Hangisi?

En Çok Kazandıran Fon Hangisi? Kazandıran fon hangisi sorusu borsa üzerinden yatırım yapmakta olan pek çok yatırımcı tarafından merak edilen sorular arasında karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere borsa üzerinden yalnızca hisse alım satım işlemlerinden değil fon alma işlemlerinden de getiri sağlanabiliyor. Özellikle hisse senedi takibini yapmakta zorlanan yatırımcıların fon alarak daha kolay bir şekilde kazanç sağlayabildiği biliniyor. Ancak bilinen bir diğer gerçek ise her yatırım fonunda reel bir getiri alınamaması. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde işleme açılan 70 hisse fonu arasından yalnızca 14’ünün reel kazanç getirebildiği söyleniyor. Dolayısıyla yatırım fonları söz konusu olduğunda kazandıran fon hangisi sorusunun yanıtı oldukça merak ediliyor.

Fon Alımı Nasıl Gerçekleştirilir?

En Çok Kazandıran Fon Hangisi? Bilindiği üzere yatırım fonları büyük oranlarda kazançlar sağlanabilen yatırım araçları olarak karşımıza çıkıyor. Dinamik bir yapıya sahip olan fonlar aynı zamanda hızlı çalışmakta olduğu bilinen sistemler olup kar elde amacı için kullanılmaktadır. Yatırım fonları genellikle büyük ve köklü olduğu bilinen şirketler ve kuruluşlar tarafından açılmaktadır. Bir fona yatırım yapmış olan her yatırımcı kendine özgü stratejilerini geliştirebilir. Aslında bu özellik, fonların en karlı özelliği olarak da bilinmektedir.

Büyük karlar elde edebilme fırsatını sunun yatırım fonları nasıl alınır sorusu ise merak edilen sorular arasında yer alıyor. Başta kulağa karmaşık bir işlem gibi gelse de aslında temelde yatırım fonları satım alım işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Tıpkı borsada herhangi bir şirketin hisse senedini almak gibi yatırım fonları da satın alınabilmektedir. Bu iki işlem arasında herhangi bir fark bulunmadığı bilinmektedir. Borsa üzerinden yatırım yapmak ve kar elde etmek amacı ile alınan hisse senetleri, yatırımcıyı almış olduğu pay oranında şirkete ortak yapmaktadır. Yatırım fonlarında da bu durum aynı olarak karşımıza çıkar. Bir yatırımcı borsa üzerinden bir yatırım fonu aldığı takdirde, almış olduğu fon üzerinde kısmi olarak mülkiyet hakkına sahip olmuş olur.

En Çok Kazandıran Fon Hangisi? Hisse senedi alımı ve yatırım fonu alımı işlemlerinin aslında ne kadar benzer işlemler olduğunu anlayabilmek için yatırımcılar akıllarında yatırım fonlarını tıpkı borsa üzerinde işlem görmekte olan herhangi bir firma olarak da düşünebilirler. En Çok Kazandıran Fon Hangisi?

Kazanç Sağlayan Fonlar

Getiri sağlayan fonlar konusunda ön plana çıkan fonlar,

 1. Tacirler portföy hisse fonu
 2. Gedik portföy ikinci hisse senedi fonu
 3. İş portföy teknoloji fonu
 4. Marmara kapital hisse fonu
 5. HSBC portföy hisse fonu
 6. Ata portföy ikinci hisse senedi fonu
 7. Azimut hisse fonu
 8. Qinvest portföy hisse fonu
 9. Ak portföy yeni teknoloji yabancı hisse fonu
 10. Ak portföy sağlık sektörü yabancı hisse fonu
 11. Ak portföy alternatif enerji yabancı hisse fonu
 12. Yapı Kredi portföy yabancı teknoloji hisse fonu
 13. Ak portföy Amerika yabancı hisse fonu
 14. Gedik portföy G-20 ülkeleri yabancı hisse fonu

Olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere bu fonlar geçtiğimiz 5 yıl içerisinde getirisini sürdürmüş fonlar listesinde yer almaktadır. Özellikle teknoloji hisse fonlarının son yıllarda oldukça gündemde olduğu biliniyor. Bundan dolayı teknoloji hisse fonları bu yıl için de takip edilmesi gereken yatırım fonları olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Yapı Kredi portföy, İş portföy ve Ak portföy yabancı teknoloji hisse fonlarının getirisinin bu yıl da devam edeceği tahmin ediliyor. Kazandıran fon hangisi sorusunun yanıtını arayanlar için Azimut ve Tacirler portföy fonlarının da takip edilebilecek yatırım fonları arasında yer aldığını söyleyebilmek mümkün.