enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7252
EURO
15,5406
ALTIN
782,17
BIST
1.880
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

ING Günlük Para Çekme Limiti

ING Günlük Para Çekme Limiti
12.10.2021
0
A+
A-

ING Günlük Para Çekme Limiti

ING Bank günlük para çekme limiti pandemiyle birlikte değişti. Her bankada belirli bir limit dahilinde para çekimi yapılıyor.

ING Bank günlük para çekme limiti pandemiyle birlikte arttı. Para çekme limitleri her bankada değişiyor. ING Bank için bu miktarlar şu şekilde güncellendi::

  • QR Kod ile para çekme 5 bin TL
  • Cep telefonuyla para çekme 500 TL
  • Kartla para çekme limiti ise 5 bin TL olarak güncellendi.

Para çekme limitleri ve belirlenen limitler dahilinde para yatırma limitleri bankalarda değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden en uygun limitler dahil edilerek farklı meblağlarda da para çekme limitinin oluştuğu biliniyor. Bunun için şubeden para çekme gerekiyor.

Yüksek Miktar Para Çekme

Bankalardan yüksek miktarda nakit para çekmek istediğinizde bunu hemen alamayabilirsiniz. Size belirlenen süre dahilinde ne zaman para çekebileceğiniz konusu açıklanır. Bunun sonrasında ise para çekme işlemine başlayabilirsiniz. Şubenizde görülerek ne kadarlık para çekeceğinizi belirtikten sonra size ne zaman ödeme yapılabileceği konusunda bilgi verilecektir.

Şubelerden günlük para çekme limiti ATM’lerde olduğundan daha yüksektir. Ancak bazı meblağlar hemen verilmeyebilir. Bu yüzden ne kadarlık bir para çekileceğini belirlemeniz gerektiğinde en doğru miktarları seçmenizi sağlayacak doğru para çekme limitleriyle ihtiyacınızı ne kadar sürede karşılayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ek para çekme limitleri söz konusu olduğunda bazı bankalar komisyon tahsil etmektedir. Bunlardan biri de ING Bank olmaktadır.

ING Bank Para Yatırma Limiti

Para yatırma limiti söz konusu olduğunda 1000 TL gibi bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Bu fiyatlar belirlenirken limit üstü, para yatırma ve çekme işlemlerinde ekstra komisyonlar gündeme gelmektedir. Bu durumda ek para tahsil etme süreci gündeme geldiğinde ya da ortak ATM’lerden para çekilmesi gereken durumlarda ek komisyonlarda istenebilir. Bu durumda günlük limitler dahilinde işlemlerinizi birkaç güne yayarak gerçekleştirebilirsiniz.           

Komisyon Oranları Ne Kadar?

Komisyon oranları da işlem türüne ve limite göre değişmektedir. ING Bank komisyon oranları 5 TL’den başlamaktadır. Bu fiyatlar belirlenirken limitler dikkate alınır ve çekilecek ya da yatırılacak miktar arttıkça alınacak komisyon da artar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.