enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7252
EURO
15,5406
ALTIN
782,17
BIST
1.880
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

İş Yeri Kredileri

İş Yeri Kredileri
12.10.2021
0
A+
A-

İş Yeri Kredileri

İş yeri destek kredileri son derece önemli olan ürünlerdendir. Birçok girişimci için kredilerin kullanılması her zaman önemlidir.

İş yeri kredileri birçok girişimcinin işin geliştirilmesini sağlaması açısından oldukça önemlidir. Kredi kullanımı söz konusu olduğunda konut kredilerinde olduğu gibi iş yeri kredilerinde de birçok kampanya vardır. Çok sayıda banka, girişimci kredileri gibi kredilerin kampanyalarıyla kredi kullanımını teşvik etmektedir. Esnaf ve tarım kooperatiflerinin desteğiyle verilen birçok kredi, girişimciler için önem taşımaktadır. Bu krediler devlet destekli krediler, banka kredileri ve hibeler olabilmektedir. Bu kredileri kullanmak için işletmenizi kurmanız ve bazı şartlara uygun olmanız gerekir.

İş Yeri Destek Kredileri Nasıl Alınır? 

KOSGEB kredileri, genelde iş yerlerinin kurulmasının ardından verilmektedir. Bu kredileri kullanmanız gerektiğinde işletmeniz için açılış desteği kredisi, iş geliştirme kredisi ve benzer birçok kredi türü kullanabilirsiniz. Devlet destekli konut kredisi tercih edenler için önemli olan krediler, birçok kereler iş yerlerinin iflas etmesinden kurtulmasını sağlayacaktır. Özellikle kredi kullanımı söz konusu olduğunda bazı asgari şartların kullanılması gerekmektedir. Bu şartları yerine getirenler, kredi kullanma konusunda başvurularını yapabilir.

KOSGEB Kredileri

Kadın, engelli ve genç girişimcilere özel birçok kredi seçeneği bulunan  KOSGEB kredileri son derece zaman alan bir süre dahilinde de olsa birçok girişimciye destek olmaktadır. Kadın, engelli ya da genç girişimciler için birçok ekonomik fırsat söz konusudur.

Başvurunun yapılması için işletmenin KOSGEB veritabanına kaydedilmesi gerekir. Bu kayıt sonrasında gereken masrafları göstererek hibe yani karşılıksız kredi alabilirsiniz. Bunun sonrasında tercih edeceğiniz krediler iş geliştirme ve Ar-Ge faaliyetleri konusunda alacağınız krediler gibidir. Kadın girişimciler için oldukça fazla kredi imkanı sunan birçok alternatif için ekibimizden yardım alabilirsiniz. Kredi kullanmak için bankaları tercih edebileceğiniz gibi 1 yıl geri ödemesiz KOSGEB kredilerini de seçebilirsiniz.

Kredi kullanımı söz konusu olduğunda son derece önemli olan kullanım özellikleri ve şartlara uygunsanız kısa sürede kredinizi alabilirsiniz. KOSGEB hibesi kredilerden farklı olup, geri ödemesiz verilen bir teşviktir. Ancak belirli şartlara uygun bir şekilde başvuru yapılması ve gerekli sürecin takip edilmesi gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.