enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,4726
EURO
15,2894
ALTIN
793,64
BIST
2.011,16
Güncel Konular
  Dünyada Tether işlemlerinde lider Türk lirası Türk lirası, dolar ve euroyu geride bırakarak Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu. Dow Jones’un CryptoCompare verilerine dayandırdığı haberine göre, Türk lirası dolar ve euroyu geçerek Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu.Dow Jones’a konuşan Bitlo...
13.01.2022
Binance Salı günü yaptığı açıklamada, firmanın Rusya direktörlüğüne Vladimir Smerkis’i, Kamu İlişkileri’nin başına ise Olga Goncharova’yı getirdiğini duyurdu. Dünyanın en büyük kripto para Borsalarından Binance, Salı günü Rusya ve Ukrayna’da 3 önemli pozisyonla ilgili görevlendirdiği isimleri duyurdu.Şirket, Rusya’da Kamu İlişkileri Birimi’nin başına Olga Goncharova’yı, Rusya Direktörlüğü’ne Vladimir Smerkis’i getirdiğini açıkladı. Binance...
13.01.2022
Bitcoin, piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak görülen ‘ölüm kavşağı’na doğru ilerliyor. Bitcoin en son ölüm kavşağına geldiğinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek 30 bin doların altına gerilemişti. Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesmeye doğru ilerliyor. Bu da piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak...
13.01.2022
Anyswap, Keep3rV1, WEMIX, Bitcoin’in çift haneli rallilerle 44 bin dolara hareketini takip ediyor. ANY, KP3R ve WEMIX, BTC fiyatının 44.000 dolara yükselerek yatay aralığın dışına çıkmasından sonra 12 Ocak’ın altcoin çıkışına öncülük ediyor. Altcoin çıkışı BTC’nin hareketiyle oldu Kripto para topluluğu, Bitcoin’in (BTC) 44.000 dolara yükselmesinin ardından ilk 200’deki tokenlerin...
13.01.2022

Kredi Cayma Hakkı Nedir?

Kredi Cayma Hakkı Nedir?
Kripto Para Kazandıran Robot
12.10.2021
0
A+
A-

Kredi Cayma Hakkı Nedir?

Kredi Cayma Hakkı Nedir?; Kredi cayma hakkı birçok tüketicinin itirazlarının haklı bulunması nedeniyle son yıllarda çok sık gündeme gelmeye başladı.

Kredi cayma hakkı birçok kişinin kullandığı krediden vazgeçmesi anlamına gelir. 14 gün içinde kredinizi eksiksiz olarak yatırmanız ya da kullanmamanız durumunda cayma hakkı söz konusu olacaktır. Kredi cayma haklarının kullanılması gerektiğinde bankanızın çalıştığınız şubesiyle görüşerek bu haktan yararlanmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Bununla birlikte krediden hiçbir şekilde kulanmamanız gerekir. Çünkü KMH hesaplarınız varsa ve  eksi bakiyedeyse eksik kalan tüm miktarı ödeyerek kredinizi kullanmanız gerekecektir.

Nasıl Kullanılabilir?

Kredi cayma hakkının kullanılması için eksiksiz bir şekilde kredi kullanım tutarınızın bakiyesini hesapta bulundurmanız gerekir. Kredi cayma hakkının kullanılması söz konusu olduğunda öncelikle  kredi kullanıldığı hesaptan para çekmemiş olmamız, işlem ücretleriyle birlikte gereken ödemeleri hesabınızda bulundurmanız gerekir.

Tüketici kredisi sözleşmenizden cayma hakkınız bu yüzden mümkün olmaktadır. İhtiyaç kredisi gereksinimlerinizin karşılanması için kullandığınız bir kredi çeşididir. Ancak vazgeçmeniz mümkün olabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey sözleşmeden vazgeçmek olacaktır. 14 gün içinde hiçbir cezai işlem ödemesi yapmadan kredinizden vazgeçebilirsiniz. Banka bu miktarı iade alacaktır ve krediniz için herhangi bir ceza ödemeniz gerekmeyecektir.

Online Krediden Cayma Hakkı

Online krediden cayma hakkı da diğer kredilerde olduğu gibi mümkündür. Bu şekilde kullanabileceğiniz kredilerden 14 gün içinde caymanız mümkün olmaktadır. Online kredi için de şubeden kullandığınız krediler için de cayma hakkından yararlanmanız mümkün olmaktadır. gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin tüketici kredisi sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkını kullandığına dair bildirimi olan müşteriler cayma hakkı süresi içinde kredi verene durumu bildirerek, bu hakkı kullanarak kredilerinden cayabilirler.                   

14 Gün Sonra Cayma

Kredi kullananlar için krediden 14 gün içinde cayma hakkı vardır. Ancak bu durum her zaman  mümkün değildir. Çünkü krediden 14 gün sonra cayma durumunda cezai kesinti yaşanabilir. Aynı zamanda birkaç kredi ödemeniz halinde faizini ödemeniz gerekebilir. Özel durumlar gündeme geldiğinde şubenizle. İletişime geçerek daha iyi çözümler bulabilirsiniz.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Kripto Para Kazandıran Robot
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.