enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7473
EURO
15,5623
ALTIN
777,91
BIST
1.880
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmanın Riskleri

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmanın Riskleri
09.11.2021
0
A+
A-

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskleri

Kripto para riskleri; Bitcoin, ethereum veya dogecoin, kripto para piyasasındaki en kötü şöhretli isimlerden bazılarıdır. Her gün daha fazla meraklı insan sanal yönlendirme dünyasına giriyor, ancak kripto para birimlerini etkileyen risklerin farkındalar mı?

Kripto para borsası Kraken’de siber güvenlik direktörü Nick Percoco, konu kripto paralara girmek olduğunda asıl meselenin bireysel sorumluluk olduğuna dikkat çekiyor. 

Bireysel sorumluluk ne kadar önemlidir?

Temel bir özelliktir. Varlıkları yanlış adrese gönderirseniz veya yanlışlıkla yanlış tutarı girerseniz, hatanızı düzeltebilecek hiçbir üçüncü taraf veya bazıları denemiş olsa da tazminat talep edebileceğiniz kuruluş yoktur.

Bu, herhangi bir ürüne yatırım yapmadan önce ilk adım olması gereken eğitimi burada özellikle güvenlik açısından iki kat önemli hale getiriyor.

En çok hangi tür saldırılar oluyor?

En yaygın saldırılar, özellikle “elektronik cüzdanların” güvenliğini aşmaya odaklanarak doğrudan manşetlerde olma eğilimindedir. Tipik olarak, kimlik hırsızlığı, sahiplerini kişisel bilgileri ifşa etmeleri veya sosyal ağlarda özgürce paylaşmaları için kandırma girişimi gerçekleştirilir. Çevrimiçi borsaların ve cüzdanların olası şifrelerini bulma niyeti hala yaygındır.

Saldırılardan nasıl korunabilirsiniz?

Her şeyden önce, endişelenmek için bir neden yok. Bugün internette, meydana gelen dolandırıcılıkların yanı sıra cüzdanlarda bulunan riskler ve arızalar hakkında periyodik güncellemeler içeren çok sayıda kaynak bulunmaktadır.

Aynı şekilde, güvenlik odaklı bir zihniyet benimsemesi ve sürdürmesi gereken kişidir. Kullanıcıların kriptomonedalarla güvenli bir şekilde yatırım yapmalarına ve ticaret yapmalarına ve maruz kaldıkları risklerin farkında olmalarına yardımcı olmak için her zaman hazırız.

Başka tehlike var mı?

Bazen kişisel hesapların ötesine geçmek mümkündür. Bazen, blok zincirinin kendisi tehlikeye girebilir. Bu, örneğin, kötü niyetli bir aktörün istediği zaman ele almak için kripto para biriminin yarısından fazlasının kontrolünü ele geçirdiği bir “konsensüs” veya “%51” saldırısı ile olabilir.

Bununla birlikte, bu para biriminin değerini tehlikeye atsa bile, ne kadar yüksek olursa olsun, kullanıcılar paralarını satıp diğer blok zincirlerine gideceği için muhtemelen sıfıra düşecektir. Saldırgan dünyadaki tüm para birimlerini elinde tutacaktı, ancak talep olmadan hiçbir değeri olmayacaktı.

kripto para riskleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.