enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7253
EURO
15,5558
ALTIN
787,14
BIST
1.910
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

Kripto Para Yatırımı Yapmak İçin 4 Neden

Kripto Para Yatırımı Yapmak İçin 4 Neden
09.11.2021
0
A+
A-

2022’de kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 4 neden

Dünya, dijital ekonomi de dahil olmak üzere günden güne gelişiyor. Kripto para birimlerinin pandemi ve karantinalardan sonra her şeyde ve daha fazlasında devrim yaratmaya başladığı yer tam da bu alandır. Ancak bu piyasaya yatırım yapmanın volatilitesi ve riskleri kimse için bir sır değil ancak burada cevaplamak istediğimiz şey şu: Fonlarınızın en azından bir kısmını kripto paralarda tutmanız için bir sebep var mı?

1. Kripto para birimlerine yatırım yapmak kolaydır

Her şeyden önce, internette kripto para birimleri hakkında büyük miktarda bilgi mevcuttur. Tüm bu bilgilerin yardımıyla yatırımcılar artık paralarını kripto para piyasasına yatırmayı gerçekten kolay buluyor.

2. Yüksek karlılık

İkincisi, bu piyasanın oynaklığı hepimizin bildiği bir şeydir. Ancak bu oynaklık yüksek bir risk arz etse de herhangi bir kişinin finansal sermayesini hızlı bir şekilde artırmak için de büyük bir fırsattır. Bu, riske toleranslı yatırımcıların yanı sıra riske istekli finansal sermayeyi de cezbeder.

3.  Piyasada sınırsız ve ucuz transferler

Öte yandan kripto paralar, mevcut hizmetlere göre çok daha düşük ücretlerle ve hızlı bir şekilde yurt içinde veya yurt dışında fon transferine olanak sağlayan varlıklardır. Kripto para birimlerinin temeli olan blockchain teknolojisi sayesinde, talebe bağlı olarak para gönderme fiyatı dinamik olarak değişiyor ve müşterinin geleneksel bankacılık kanallarını kullanması durumunda ödeyeceğinden neredeyse her zaman daha düşük.

4. Tahminler umut verici

Herhangi bir potansiyel yatırımcı, yatırımlarının uzun vadeli uygulanabilirliğine ve karlılığına odaklanır. Kripto para dünyasındaki her değişikliği analiz ederseniz çılgına dönebilir ve hatta yanlış yatırım kararı verdiğinizden bile emin olabilirsiniz.

Buna panik duygusu denir. Ancak bu pazarın sırrı, yatırımın normalde orta veya uzun vadede yapılmasıdır. Neden? Kripto para birimlerinin fiyatındaki basit dalgalanmalar kaçınılmazdır. Yani, her zaman olurlar ve bu yüzden kısa vadeli tahminler yapmak uzun vadeli olmaktan daha zordur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.