enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,6736
EURO
15,5065
ALTIN
776,24
BIST
1.880
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

Bitcoin ve Kripto Para’ya Yatırım için 12 Neden

Bitcoin ve Kripto Para’ya Yatırım için 12 Neden
09.11.2021
0
A+
A-

Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden

Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil.

Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair bazı nedenleri tartışacağız.

Satın alma nedenleri

Bitcoin on yıldan fazla bir süredir bizimle. Bu süre zarfında en karlı kripto varlığı haline geldi. Bitcoin’in bu yılki COVID-19 salgını sırasında olduğu gibi beklenmedik durumlarda da çok güvenilir olduğu kanıtlandı. Bitcoin geleceğidir, birkaç yıl içinde oldukça yaygın hale gelecek tamamen yeni bir teknoloji türüdür. Şansınızı kaçırmayın.

Bitcoin durdurulamaz. Bitcoin’in karşılaştığı sorun ne olursa olsun, her zaman onları aşar. Bitcoin ayrıca bir seçenek sunar, sahipliğin ve yönetimin bankalarda değil size ait olduğu yeni bir para çağıdır. Bir diğer büyük avantaj ise Bitcoin’in herkes için olmasıdır. Bir dolar veya bin dolar ile girebilirsiniz, bu size bağlıdır.

Her zaman benzer bir şirketin hayalini kurduysanız, herkesin kendinden sorumlu olduğu ve otoriteden korkmasına gerek kalmadıysa, Bitcoin tam olarak size göre. Sadece 21 milyon birim Bitcoin olacak, öyleyse neden bu miktarın bir kısmını alıp gelebilecek her şeye hazırlanmayasınız?

Merkezi finans sistemi sonsuza kadar burada olmayacak. Şu anda, bunun farkında olan bankalar, dijital bir merkezi para birimi olan CBDC üzerinde çalışıyor. Bu, bankaların yaptıkları her şeye ilişkin bir genel bakışa sahip olacağı anlamına gelir. Bunu istemezsin, değil mi? Para basmak da pek yardımcı olmuyor. Bankalar sınırsız miktarda parayı dolaşıma sokabilir ve böylece değerini düşürebilir.

En önemlisi, Bitcoin bir milyar yıldan fazla süredir işlemekte olanı taklit eden bir evrimdir. Nöronlarda, internette ve şimdi Bitcoin’de nasıl çalıştığını görebiliriz.

Piyasada Bitcoin’in çok pahalı olduğunu düşünüyorsanız veya günlük kullanım için başka bir şey arıyorsanız, dikkatinize değer başka kripto para birimleri de vardır . Bunları dikkatlice değerlendirin ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamanız gerektiğini unutmayın.

Sonuç

Bitcoin ve dijital para birimleri geleceğidir. Merkezi finans sistemi sonsuza kadar burada olmayacak, bu yüzden kendinizi gelecek krizden korumanız gerekiyor. Özgürlük ve merkezi bir sistem arasında seçim yapabilmek için Bitcoin’i olabildiğince erken satın alın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.