DOLAR
19,0398
EURO
20,5417
ALTIN
1.187,38
BIST
4.953,94
,

Coin Tavsiyeleri

Coin Tavsiyeleri
01.09.2022 10:58
0
A+
A-

Coin Tavsiyeleri

Günümüzde coin tavsiyeleri birçok insanın en büyük merak konuları arasında yer almaktadır. Fakat coin tavsiyeleri hakkında araştırma yapmadan önce coin ve kripto camiası hakkında detaylı bir araştırma yapılmalı ve kesinlikle bilgi sahibi olunmalıdır. Tamamen bağımsız bir blok zinciri ya da ağ üzerinde kullanılmak amacı ile oluşturulmuş kripto paraları ifade etmek amacı ile kullanılan terimlere coin adı verilmektedir. Dijital bir platformda kullanılan bu birim, para değişim aracı olarak ciddi bir görev üstlenmektedir. Fiziksel olarak belirli bir varlığı olmayan bu terimler, günümüzde oldukça popülerlik kazanmıştır. Sayısız bir coin ve alt coin çeşitliliği bulunmaktadır ve bu platformlarda ilk kez kullanılan coin Bitcoin adını almaktadır.

Altcoin Nedir ?

Altcoin, Blockchain sisteminde bulunan ve Bitcoin dışında kalan tüm coinlere verilen isimdir. Blockchain sistemine ait olan tüm altcoinlerin fiziki bir ifadesi bulunmamaktadır ve her biri dijital varlıkları ifade etmektedir. Kripto para dünyasında en sık rastlanan terimlerden biri olan altcoinler, Alternatif coin kelimesinin kısaltılması sayesinde ortaya çıkmıştır. Bitcoin zaman içinde ciddi bir tutara sahip olduğu için birçok insan tarafından kolaylıkla satın alınamamaktadır. Fakat altcoinler, Bitcoine göre çok daha düşük tutarlara sahip olması sayesinde, çok daha hızlı ve kolay şekilde alım satım yapılabilmektedir. Kripto para borsasında alım satım yapılabilecek birkaç sistem bulunmaktadır. Kişiler burada oluşturdukları dijital cüzdan sayesinde anında alım satım işlemleri yapabilmekte ve altcoinlerin iniş çıkış durumunu kolaylıkla takip edebilmektedir.

En Popüler Coinler

Kripto piyasasında sayısız coin ve altcoin bulunmaktadır. Piyasada bulunmakta olan tüm coinler her durumda birbiri ile yarışmakta ve hızlı bir şekilde iniş çıkış göstermektedir. Oldukça geniş bir kitleye sahip olan ve her geçen gün popülerlik kazanan bu piyasada insanların merak ettiği en önemli konular arasında en popüler coinin hangisi olduğu yer almaktadır. Kripto camiasında en popüler coinler söz konusu olduğunda ilk sırada kesinlikle Binance’nin kendi kriptosu olan BNB yer almaktadır. Matıc, Doge, Shıb, BTC, Ethereum, Luna, Gala, Sol, Sand, Mana, Dot, Awax, Slp, Rose ve XRP gibi coinler de kripto borsasının en gözde ve en popüler coinleri arasında yer almayı başarmaktadır.