DOLAR
19,1066
EURO
20,7337
ALTIN
1.208,78
BIST
4.811,45
,

Enjin Coin Nedir?

Enjin Coin Nedir?
07.07.2022 12:38
0
A+
A-

Enjin Coin Nedir?, Nasıl Alınır?, Nasıl Gönderilir?

Enjin Coin nedir?, nasıl alınır ve nasıl gönderilir gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulmanız mümkün. Eğer online oyunlara ve piyasalarına merakınız var ise Enjin Coin (ENJ) tam size göre. İlk olarak ana hatlarıyla Enjin Coin (ENJ) nedir ve ne gibi katkılar sağlar? Daha iyi anlayabilmek adına sizin için cevapladık.

  1. Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin Nedir? Ethereum ve Blockhain üzerine inşa edilen bir token olan Enjin Coin (ENJ) aslında 2009 yılından beri oyun piyasası içerisinde faaliyet göstermektedir. Çevrimiçi oyun platformlarında kullanılan bir kripto para birimidir. Ethereum tabanlı olması tercih edilmesini sağlayan başlıca nedenlerdendir ve Blockhain sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Bir oyun şirketi olarak ortaya çıkan Enjin, 2014 yılında Ethereum’un piyasaya sürülmesiyle beraber kendi Token’ini oluşturarak aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Mayıs 2022’de yapılan istatistiki araştırmalara göre dünyadaki en değerli Kripto Para birimleri arasında 75. sıradadır. NFT (Non Fungible Token) gibi varlıkların değerlerini desteklemek amacıyla oluşturduğu ekosistem sayesinde oyun yaratıcıları ve teknoloji şirketlerine Token satma, bunlardan gelir elde edebilme gibi imkânlar sunmuştur. Buradaki ana amaç Blockhain ağını video oyun dünyasına sunmaktır. Enjin Coin (ENJ) nedir? açıklamasını yaptık ve kullanım alanlarından bahsettik. Fakat bu tek başına yeterli değil. Enjin Coin (ENJ) Nasıl alınır, nasıl gönderilir? Cevabı yazının devamında.

  1. Enjin Coin (ENJ) Nasıl Alınır?

Çevrimiçi oyun platformlarında pratik ve karlı bir kullanım sağlayan Enjin Coin (ENJ) nasıl alınır? Cevabı oldukça basit. Kripto para borsalarından Enjin Coin (ENJ)’i herhangi bir resmi evrak veya teknik bilgiye sahip olmaksızın alabilirsiniz.

Enjin Coin (ENJ) satın alabilmek için ilk önce herhangi bir kripto para borsasında coin sahibi olmanız gerekmektedir. Yok ise hesabınıza Türk lirası yüklemesi yaparak coin satın alabilirsiniz. Ardından seçeneklerden Enjin Coin (ENJ)’i bularak coinlerinizi Enjin’e dönüştürebilirsiniz. Önce bir bilgilendirme ekranı çıkar, onaylamanızla beraber satın alma işlemi tamamlanır.

  1. Enjin Coin (ENJ)’in fiyatı ne kadar?

Enjin Coin (ENJ) satın almak istiyorsunuz. Peki Enjin Coin (ENJ)’in fiyatı ne kadar? Enjin Coin (ENJ)’in fiyatı piyasadaki arz-talep durumuna bağlı olarak değişmektedir. Bu yüzden Enjin Coin (ENJ) almadan önce borsa içerisinde bir süre takipte kalmanızı tavsiye ederiz. Böylece alışverişiniz daha karlı olacaktır.

  1. Enjin Coin (ENJ) Nasıl Gönderilir?

Hesabınızda bulunan Enjin Coin (ENJ)’lerinizi başka bir Enjin Coin (ENJ) cüzdanına aynı gün içerisinde transfer edebilmeniz mümkün. Peki Enjin Coin (ENJ) Nasıl gönderilir? İlk olarak Enjin Coin (ENJ) göndereceğiniz hesabı, kendi hesabınız ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Karşınıza Hesap adı yazan bir komut çıkacaktır. Bu kısmı kendinize uygun şekilde istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Ardından hesap ekle butonuna basarak hesabı kaydedin. Böylece hesap eşleştirme işleminiz tamamlanmış oldu.

Göndereceğiniz Enjin Coin (ENJ) hesabını belirledikten sonra, göndermek istediğiniz tutarı belirlemeniz gerekmektedir. Tutar belirleme işlemi Kripto Para borsalarında artı + ve eksi – butonlarıyla gerçekleşmektedir. Bu şekilde göndermek istediğiniz miktar form alanına yansır. Tutar belirlendikten sonra aşağıdaki onayla butonuna basılmalıdır. Onay butonunun tıklanmasıyla beraber sizden şifreniz istenir. Şifrenizi girdikten sonra işlemin onaylanması beklenecektir. İşlemin onaylanması biraz zaman alabilir.

Çünkü güvenlik ve kontrol amacıyla sisteme kayıtlı e-posta adresinize işlem yaptığınıza dair bir ayrıntılı bir doküman ve yeniden bir onay butonu gönderilecektir. E-postanıza girerek onay butonunu tıklamanızla da gönderim işlemi tamamlanır. Böylece Enjin Coin (ENJ) nedir, nasıl alınır ve gönderilir? sizin için açıklamış olduk. Kafanızda soru işareti kalmadıysa hemen Enjin Coin (ENJ) satın alarak online oyunlarınızı daha donanımlı ve zevkli hale getirebilirsiniz. Enjin Coin Nedir?