enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,6463
EURO
15,4592
ALTIN
777,45
BIST
1.906
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

Popüler 5 Altcoin Nelerdir?

Popüler 5 Altcoin Nelerdir?
28.10.2021
0
A+
A-

Popüler 5 Altcoin Nelerdir?

Popüler 5 Altcoin Nelerdir? Sorusu kripto para meraklılarının ve yatırımcılarının merak ettiği önemli bir sorudur. Özellikle bu kripto para borsasına giriş yapmak isteyen ama Bitcoin ya da diğer kripto paralara yatırım yapmaktan çekinen yeni yatırımcılar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Ancak bu tarz altcoinlerin bazıları oldukça büyük bir isme sahip olsalar da bazı coinler, pek bilinmemekle birlikte insanların yatırım yapmaya çekindikleri para birimleri olduklarından ve güvenemediklerinden yatırım yapmaya çekindikleri para birimleridir. Özellikle altcoin borsasında ortaya çıkan dolandırıcılar sayesinde insanlar iyice yatırım yapmaya çekinmişlerdir. Yine de altcoin borsasında da yatırım yapılabilecek oldukça önemli ve kaliteli kripto para birimleri bulunmaktadır.

Güvenilir Altcoin Birimleri Nelerdir?

Güvenilir altcoin birimleri, güvenilir olmaları dolayısıyla popülerleşmiş olmakla birlikte popüler 5 altcoin nelerdir? Sorusuna cevap vermemize de yardımcı olmuşlardır. Bu konuyla öne çıkan altcoin ise sırasıyla Binance, Cardano, Etherium, Uniswap ve Doge coindir. Özellikle Elon Musk tarafından yapılan paylaşımlar dolayısıyla Doge coin, oldukça büyük bir ilgi görmüş ve değeri çok ciddi bir şekilde yükselmiştir. Ancak burada yer alan her bir coin, en az büyük coinler kadar güvenilir ve yatırıma açık olan birimlerdir. Yatırımcısına çok ciddi kar getirmenin yanı sıra tıpkı diğer üst seviye coinler gibi oldukları halde çok daha uygun fiyatlara alınabilmektedirler.

En Popüler Altcoin Birimleri Özellikleri Nelerdir?

Popüler 5 altcoin nelerdir? Sorusunun cevabını vermek için bu coinleri iyice tanımak ve analiz etmek gerekmektedir. Bu analize başlamadan önce ise coinler hakkında genel bilgiye sahip olmak oldukça önemlidir. Bu yüzden almayı düşündüğünüz her bir altcoin ve aracı site hakkında her bir detayı araştırmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. En popüler 5 Altcoin biriminden kısaca bahsetmek gerekirse;

1) Binance (BNB)

Binance (BNB), 2017 yılından beri kripto para borsasında yer alıyor olsa da en büyük yükselişini 2021 yılında yapmıştır. Dünya’nın en büyük borsası olan Binance, özellikle Bitcoin’in popülaritesi arttıktan sonra yaptığı çok zekice stratejik yatırımlar ve projeler ile hızla değerlenmiş olup şu an yaklaşık 460 Dolar üzerinden işlem görmektedir. Bu yatırımları ve değeri dolayısıyla Binance coin, çok iyi bir altcoin yatırım seçeneği olarak ön plana çıkmaktadır.

2) Cardano (ADA)

Cardano (ADA), piyasaya sürüldüğü ilk dönemlerde pek iyi bir performans göstermese de 2021 yılında oldukça yüksek bir değer patlaması yaşayarak en yüksek değere sahip olan 10 kripto para birimi arasına girmiştir. Ancak Cardano ekibinin gelişmek için yapması gereken çalışmaları ağır yönetmesi dolayısıyla biraz çekince yaratsalar da ekip, yeni özellikler getireceğini ve bu özellikleri testlerinin tamamlandıktan sonra hayata geçirileceklerini söylediler. Cardano şu anlık 19 Türk lirası üzerinden işlem görmekte olsa da isterseniz geliştirici ekibin yapacağı güncellemeleri takip ederek Cardano’ya yatırım yapabilirsiniz.

3) Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), kripto para borsasının. bitcoinden sonra en değerli ikinci kripto para birimidir. Neredeyse bitcoin kadar popüler olmakla birlikte şu an için yaklaşık olarak 38 Bin Türk Lirasına denk gelmektedir. 2.0 Güncellemesi ile birlikte artan güveni ile Merkezsiz Finans yani DeFi ve Eşsiz Token yani NFT ekosistemleri üzerinden işlem gören piyasalarda varlık göstermesi dolayısıyla oldukça önemli bir yatırım aracı olarak görmek yanlış olmaz. Ayrıca Etherum tarafından yaratılmış olan bazı devrimsel konseptlerin blockchain ekosisteminde dahi kullanılıyor olması, Etherum’un güvenilirliğini kanıtlar niteliktedir.

4) Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), Dünyanın ilk merkezsiz borsası (DEX) olarak bilinmektedir. Aynı zamanda DeFi ve DEX ekosistemlerinin büyümesinde de oldukça büyük paya sahiptir. Birçok borsa, Uniswap’ın forklanması sonucu ortaya çıktığından sektörün her açısından öncü görevi de görmekte ve arkasında oldukça büyük bir ağ etkisinin olduğunu da görebiliriz. Ayrıca Uniswap’a gelecek olan V3 güncellemesi ile birçok farklı ve yeni özelliğin eklenmesi ile merkezsiz borsanın değerini de arttırması beklenmektedir.

5) Dogecoin (DOGE)

Özellikle SpaceX’in sahibi olan Elon Musk’un paylaşım yapması ile değeri olağanüstü bir şekilde artan Dogecoin, aslında 2013 yılında şaka amaçlı ortaya sürülen bir kripto para olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak özellikle Elon Musk ile Mark Cuban’ın desteklemesi sonucu inanılmaz derecede önemli bir coin olmayı başardı. Her ne kadar şaka amaçlı piyasaya sürülmüş olsa da bu büyük desteklerden sonra yatırımcıların ana odaklarından birisi haline geldi ve değerini aşırı derecede arttırdı. Asıl ortaya çıkış amacı kripto paraların yasa dışı işlemler için kullanılmadığını göstermeye çalışmaktı.

Dogecoin’in bu olağanüstü değer artışını yaşamasının nedeni olarak ise Elon Musk tarafından atılan dogecoin destekleyici tweetler ve bu tweetlere karşılık olarak dogecoin topluluğunun Elon Musk’u şaka amaçlı bir şekilde Dogecon CEO’su olarak seçmesiydi. Buna ek olan bir diğer neden ise Gamestop çılgınlığını gerçekleştiren topluluğun dogecoin alımları ile piyasa değerini uçurmaları, NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban’ın ödemeleri Dogecoin olarak alacağını ve bir daha dogecoin satılamayacağını söylemesi dolayısıyla dogecoin inanılmaz bir kripto para borsası yatırımı seçeneği haline geldi.

Kripto para yatırımcılığına başlamak istiyor ve bunu altcoin üzerinden yapmak istiyorsanız sizler için en popüler 5 altcoin listesini paylaştık. Eğer ki güvenilir altcoin borsasında bir kripto para arıyorsanız Binance, Cardona, Ethereum, Uniswap ve Dogecoin sizler için en önemli alternatifler olarak öne çıkmaktadırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.