enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,3370
EURO
15,1424
ALTIN
789,46
BIST
2.014,21
Güncel Konular
  Dünyada Tether işlemlerinde lider Türk lirası Türk lirası, dolar ve euroyu geride bırakarak Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu. Dow Jones’un CryptoCompare verilerine dayandırdığı haberine göre, Türk lirası dolar ve euroyu geçerek Tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu.Dow Jones’a konuşan Bitlo...
13.01.2022
Binance Salı günü yaptığı açıklamada, firmanın Rusya direktörlüğüne Vladimir Smerkis’i, Kamu İlişkileri’nin başına ise Olga Goncharova’yı getirdiğini duyurdu. Dünyanın en büyük kripto para Borsalarından Binance, Salı günü Rusya ve Ukrayna’da 3 önemli pozisyonla ilgili görevlendirdiği isimleri duyurdu.Şirket, Rusya’da Kamu İlişkileri Birimi’nin başına Olga Goncharova’yı, Rusya Direktörlüğü’ne Vladimir Smerkis’i getirdiğini açıkladı. Binance...
13.01.2022
Bitcoin, piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak görülen ‘ölüm kavşağı’na doğru ilerliyor. Bitcoin en son ölüm kavşağına geldiğinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek 30 bin doların altına gerilemişti. Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesmeye doğru ilerliyor. Bu da piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti olarak...
13.01.2022
Anyswap, Keep3rV1, WEMIX, Bitcoin’in çift haneli rallilerle 44 bin dolara hareketini takip ediyor. ANY, KP3R ve WEMIX, BTC fiyatının 44.000 dolara yükselerek yatay aralığın dışına çıkmasından sonra 12 Ocak’ın altcoin çıkışına öncülük ediyor. Altcoin çıkışı BTC’nin hareketiyle oldu Kripto para topluluğu, Bitcoin’in (BTC) 44.000 dolara yükselmesinin ardından ilk 200’deki tokenlerin...
13.01.2022

Tether (USDT) arzı son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Tether (USDT) arzı son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı
Kripto Para Kazandıran Robot
26.12.2021
0
A+
A-

Blockchain verilerine göre Tether (USDT) arzı son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Blockchain verilerine göre kripto para piyasaların en büyük stabil kripto para birimi Tether (USDT) arzı, son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Bu hafta ortasında FED kararların açıklanması öncesi ve sonrasında kripto para piyasalarında volatil hareketlere şahit olduk. Bu süre zarfında stabil kripto varlıkların arzında da önemli artışlar dikkat çekiyor. Tether (USD), şu an 76,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 4. kripto para konumunda. Hemen önündeki 3. en büyük kripto para olan Binance Coin ile aralarında yaklaşık 12 milyar dolar kadar bir değer farkı bulunuyor.

Bunun yanında en büyük ikinci stabil kripto para USD Coin (USDC), 41,86 milyar dolar piyasa değeriyle 6. en büyük kripto para konumuna ulaşmış durumda. USDC, bu hafta Avalanche ağına entegre olarak kullanım alanını genişletme çabalarını sürdürüyor.

Tether’in borsalardaki artışı satın alma gücünü artırıyor

24 saatlik ortalama işlem hacimlerinde de Tether işlemlerinin baskınlığı devam ediyor. Bugün toplam işlem hacmi 91 milyar dolar seviyesinde bulunurken bu hacmin 61 milyar doları Tether işlemlerinden oluşuyor. Tether’e en yakın işlem hacimleri ise 27,6 milyar dolar ile Bitcoin ve 19,5 milyar ile Ethereum işlemleri olarak görülüyor.

Stabil kripto para alanında yükselen arz, piyasadan çıkış yerine kripto yatırımcılarının yüksek miktarda USDT tuttuğunu gösteriyor, bu da piyasada belirsizliğe karşı beklemede olduklarının bir işareti olabilir.

Diğer Blockchain verileri ise borsalarda tutulan USDT’lerin oransal olarak son 6 ayın en yüksek seviyesi olan yüzde 22,5’ yükseldiğini gösteriyor. Bu yükseliş de borsalarda satın alma gücü artışının bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Bir ayda 4 milyar dolarlık Tether (USDT) basıldı

USDT ihracını gerçekleştiren şirket olan Tether, yaklaşık bir aylık süre zarfında 4 milyar dolar değerinde yeni Tether basımıyla 76,3 milyarlık piyasa değerine ulaştı. 2021 yılı geneline bakıldığında ise USDT arzındaki muazzam artış daha net şekilde görülebilir. Yılbaşında 20 milyar dolar seviyesinde bulunan piyasa değeri, yıl içinde 80 milyar dolara kadar değerine kadar ulaşarak 4 katına kadar yükseldi.

Myanmar paralel hükümeti USDT’yi resmi para birimi olarak ilan etti

Tether ile ilgili bu haftaki diğer gelişmeler arasında Güney Doğu Asya ülkesi Myanmar’ın paralel hükümeti NGU’nun (Ulusal Birlik Hükümeti) stabil kripto para USDT’yi resmi para birimi olarak ilan etmesiydi. Alınan bu karar sonrası açıklama yapan stabil kripto para şirketi Tether, ABD’nin beğenisi alan ve Avrupa Birliği tarafından tanınmasına vurgu yaparak NUG’un bu kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirttiler.

Diğer yandan Tether, rezervleri hakkında açılan davalarla mücadele etmeye devam ediyor. Bu hafta New York’ta stabil kripto para ihraççısının rezervlerinin yanlış ve yanıltıcı olduğu iddiasıyla yeni bir dava açıldı.

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: , ,