enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7253
EURO
15,5558
ALTIN
787,14
BIST
1.910
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

Yatırım Sitesi Nedir?

Yatırım Sitesi Nedir?
27.10.2021
0
A+
A-

Yatırım Sitesi Nedir?

Yatırım Sitesi Nedir? Yatırım siteleri kullanıcılarına internet üzerinden yatırım yapma imkânı sunarlar. Yatırım siteleri sayesinde yatırımcılar işlemlerini hem daha güvenilir hem de daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Yatırım siteleri bünyelerinde pek çok farklı yatırım enstrümanı bulundurur. Kripto paralar, değerli madenler, hisse senetleri, tahvil ve bonolar bunlardan sadece birkaçıdır. Yatırım sitelerinde yatırım yapabilmek için üye olmak ve sitedeki cüzdanınıza para aktarmak yeterlidir.

Güvenilir Yatırım Sitesi Kullanmak Neden Önemli?

Güvenilir yatırım sitesi kullanmak gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. İnternet üzerinden yatırım piyasasının gelişmesiyle beraber bir takım art niyetli kişiler bu piyasaya yeni giren insanların iyi niyetini suiistimal edebiliyorlar. Tehlikeli yatırım sitelerinde yatırım yapmış olduğunuz enstrümanın gerçek dışı bir enstrüman olmasından tutun da siteye aktarmış olduğunuz paranızı geri alamamaya hatta siteye üye olurken vermiş olduğunuz kimlik bilgilerinizin kötüye kullanımına kadar birçok riskle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu nedenle günümüzde güvenilir bir yatırım sitesinde yatırım yapmak oldukça önemli.

Güvenilir Yatırım Siteleri

Kripto Para Dünyasında Güvenilir Yatırım Siteleri

1-Binance

Binance bir kripto para alım-satım sitesi olarak faaliyet göstermektedir. Dünya genelinde faaliyet gösteren site milyonlarca aktif kullanıcıya hizmet vermektedir. Sağlam altyapısıyla hızlı ve güvenilir işlem imkânı sunan Binance sitesi kripto para piyasalarında yatırım yapmak isteyen yeni kullanıcıların ilk adresi olmaya aday.  Alım-satım esnasında SMS doğrulması, iki aşamalı doğrulama gibi ön işlemleri zorunlu tutan site bu sayede hack işlemlerinin de önüne geçiyor. Yani kullanıcılar bir alım ya da satım işlemi yapmak istediklerinde siteye kayıtlı telefonlarına gelen kodlarla bunu onaylamak zorundalar. Binance şirketi 2020 yılında ülkemizde de bir ofis açtı. Şu an Türkiye’de yer alan kullanıcılarına özel olarak TrBinance isimli Türkiye sitesi de faaliyet göstermektedir. Türkiye yer alan kullanıcıları için ayrıca canlı Türkçe müşteri temsilciliği imkânı da sunulmaktadır. Bu sayede olası problemlerinizi de anında bir yetkiliye iletebilme imkânı bulabilirsiniz. Kullanıcılar arzu ederlerse TrBinance üzerinden arzu ederlerse de BinanceGlobal üzerinden yatırım işlemlerini yapabilmektedirler. Ayrıca Binance sitesi, mobil uygulama açısından da oldukça başarılı. Tüm yatırım işlemlerinizi tıpkı internet sitesinde olduğu gibi mobil uygulama üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında Binance hem Türkiye ofisinin olması hem hızlı ve güvenilir altyapısı sayesinde güvenilir bir kripto para yatırım sitesi arayanlar için oldukça ideal.

2-Coinbase

Coinbase sitesi de uzun zamandır kripto para piyasasında faaliyet gösteren bir yatırım sitesidir. Tıpkı Binance gibi dünya genelinde faaliyet gösteren ve milyonlarca kullanıcıya hizmet veren bir site olmasından dolayı yeni kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Coinbase sitesi kullanıcılarının varlıklarını korumak amacıyla verilerinin yüzde 98’lik bir kısmını çevrimdışı cüzdanlarda saklıyor. Bu sayede olası hack işlemlerinin önüne geçmek için ciddi bir adım atmış oluyorlar. Ayrıca Coinbase sitesi kullanıcılarına sigorta imkânı sunuyor. Bu sayede kullanıcılarının varlıklarının çalınması ya da hacklenmesi halinde site kullanıcılarının bu mağduriyetini gideriyor. Site içerisinde 250 bin dolara kadar olan tüm hesaplar sigorta güvencesi kapsamında yer alıyor. Ayrıca tüm bu önlemlere ek olarak Coinbase sitesi yatırım esnasında iki aşamalı doğrulama, SMS doğrulaması ve e-posta doğrulaması gibi önlemler de alıyor. Bu sayede site daha güvenilir bir hale geliyor. Coinbase sitesi de güvenilir bir yatırım sitesi arayanların ilk adreslerinden birisi olabilir.

3-Gate.io

Gate.io sitesi 2013 yılında bugüne yatırım yapmak isteyenlere hizmet vermektedir. Bu açıdan Gate.io sitesi güvenilir ve deneyimli bir site arayan kullanıcılar için doğru adres olabilir. Piyasada yer alan neredeyse tüm coinler Gate.io sitesinde bulunmaktadır. Bu sayede yatırım imkanları açısında kullanıcılarına oldukça çeşitli kripto para birimi sunmaktadır. Türkçe dil desteği de veren sitede kolay kullanımı sayesinde işlemlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Tıpkı Binance ve Coinbase gibi güvenlik önlemleri alan Gate.io sitesi kullanıcıların verilerini de çevrimdışı soğuk cüzdan tekniğiyle saklıyor. Bu sitede kullanıcılar hesapları için ayrı ve farklı şifreler belirleme imkanına sahipler. Bu sayede güvenlik önlemlerinizi de iki kat artırmış oluyorsunuz. Gate.io sitesi kripto para yatırım sitelerinin güvenilirliğini denetleyen Crypto Exchange Ranks tarafından siber güvenlik puanında 6.sırada seçildi. Ayrıca 7/24 canlı müşteri desteği hizmeti sayesinde de kullanıcılarının problemlerini anında gidermek için çalışıyor. Tüm bunlar Gate.io sitesini de yeni kullanıcılar için oldukça güvenilir bir site yapıyor.

4-Kraken

Kraken sitesi 2011 yılında ABD merkezli olarak kurulan bir kripto para yatırım sitesi. ABD merkezli kurulmasına rağmen şu an dünyanın 176 ülkesinde faaliyet gösteriyor. Kraken sitesi kripto para piyasalarında uzun yıllardır faaliyet göstermekte ve ciddi bir deneyime sahip. Kraken sitesi de çoğu güvenilir kripto para yatırım sitesi gibi kullanıcılarının verilerini soğuk cüzdanlarda saklıyor. Ayrıca Kraken, kurulduğu günden bugüne hiç hacklenmedi. Bu da güvenilirlik söz konusu olduğunda önemli bir detay. Kraken sitesi kullanıcılarına iki faktörlü doğrulama sunuyor. Bu da kullanıcıların bir hesap için iki tür şifreye sahip olması anlamına geliyor. İlk şifre kullanıcılar tarafından belirlenirken ikinci şifre Google, Authenticator veya Yubikey gibi uygulamalar tarafından oluşturuluyor. Coinmarketcap tarafından paylaşılan anlık işlem hacimlerine göre Kraken sitesi her zaman ilk 4 içerisinde yer almaktadır. Bu da Kraken sitesinde milyonlarca kullanıcının işlem yaptığın anlamına geliyor. Ayrıca Kraken sitesi bünyesinde yatırım konusunda kurslar da barındırıyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Kraken kripto para piyasalarında tercih edebileceğiniz güvenilir bir yatırım sitesi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.