enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7253
EURO
15,5558
ALTIN
787,14
BIST
1.910
Güncel Konular
Senet Karşılığı Kredi Kredi işlemlerini kolaylaştırmak ve çek/senet karşılığı kredi almak isteyenler için bankalar tarafından hızlı ve güvenilir hizmet sunuluyor. Kredi ihtiyacını karşılamak ve nakit para bulmak isteyenler öncelikle nasıl kredi çekecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit ihtiyacını karşılayamayan tüketiciler, senet karşılığında kredi...
20.11.2021
Zoom’a nasıl yatırım yapılır? Zoom hisse; Son bir buçuk yılda ne yaptın? Pandemi nedeniyle hepimiz evde daha fazla zaman geçirdik ve hem sevdiklerimizle hem de iş arkadaşlarımızla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak zorunda kaldık. Ve birçoğumuz için Zoom ile tanıştık. Bu video konferans yazılımı pek çok kişinin hayatına girmiş ve günlük hayatımızda o...
12.11.2021
Evrensel rekabetin tarafları Evrensel rekabet ortamında söz konusu taraf sayısı, tüketici ve rekabet içerisindeki firmalar olmak üzere iki diyebiliriz. Taraflar arasındaki ikili ilişkiler; sadece karşılıklı çıkarlar olmaktan ziyade, bir iş planlaması olarak yerini almaktadır. Neden bir iş planlaması olarak değerlendirildiğine değinecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Arz–talep dengesi gereğince mevcut talebi...
09.11.2021
Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmanız için 12 neden Türkiye’de Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelse de birçok insan bunlara yatırım yapmak için bir nedenleri olup olmadığından emin değil. Bu yazıda, Bitcoin ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı neden geciktirmemeniz gerektiğine dair...
09.11.2021

Ziraat Bankası Yem Kredisi

Ziraat Bankası Yem Kredisi
12.10.2021
0
A+
A-

Ziraat Bankası Yem Kredisi

Ziraat Bankası yem kredisi 2 yıl geri ödemesiz olarak çiftçilere verilen en bilindik kredilerden biridir ve ÇKS kayıt şartı aranır.

Ziraat Bankası yem kredisi 2 yıl geri ödemesiz olarak verilen kredilerden biridir. Normalde 18 ay vadeli olan krediler, 2 yıla kadar ertelenebilme avantajlarıyla dikkat çekmektedir. Tarımsal alanlarda yapılan işlerde yem desteği gerektiğinde mutlaka finansman ihtiyacı da gündeme gelmektedir. Bu durumda çiftçinin her zaman tercih ettiği Ziraat Bankası kredilerinin deneyimlemek mümkün olabilir. Mazot, gübre ve tohumlar için destek sağlanan bu kredilerle birçok çiftçinin işi kolaylaşmaktadır.

Bu kredilerin ana para tutarlarına devlet tarafından faiz desteği verilmektedir. Tarım Kredi Kooperatifleri ve banka arasında imzalanan anlaşma gereğince bu işlemin gerçekleşmesi söz konusu olabilir.

Yem Kredisini Kimler Kullanılır?

Ziraat Bankası bu kredinin kullanılması için çiftçileri ve ÇKS kaydı olan girişimcileri öncelikle tercih etmektedir. Bu yüzden tarım ve hayvancılıkla ilgilenenler bu krediyi kullanabilir. Yem kredisi gündeme geldiğinde birçok avantajın da beraberinde geldiği seçenekler dikkat çekmektedir. Bununla birlikte tarım kredilerinin de gündeme geldiği bilinmektedir. 7 yıllık vadesi bulunan bu krediler yıllık yüzde 17,04 faiz oranıyla kredilenebilmektedir. % 50 sübvansiyonlu besicilik ve süt hayvancılığına aylık 0,71, damızlık düve yetiştiriciliğine %75 sübvansiyon ile aylık 0,35 faiz oranlarıyla kredi imkanı sağlanmaktadır.

18 Aylık Yem Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası yem kredisi hesaplama 18 ay vadeyle yapılır. Devlet tarafından desteklenen yem kredileri, yıllık faiz oranlarının %17,04 aylık krediye yansıyacak oranlarıyla hesaplanabilir. Anaparaya eklenen faizlerle birlikte faizsiz olarak kredilendirmeleri söz konusu olmaktadır. %50 faizsiz devlet desteği imkanı sağlayan bu krediler gerekli şartları taşıyan kişilere verilmektedir.      

Ziraat Bankası Yem Kredisinin Özellikleri

Çiftçilere yüzde 0 faizle kredi verilmektedir. 6 ay vadeli krediler söz konusudur. Aynı zamanda Tarım Kredi Kooperatiflerine başvuru yapılmaktadır. Çiftçilerin ÇKS kayıtlarının olması gerekir. Aynı zamanda hayvanların da küpe numaralarının olması gerekmektedir. Ziraat Bankası kredileri genelde çiftçiler için son derece ekonomik fırsatlar sunmaktadır. Bu yüzden ödeme konusunda birçok esnek çözüm söz konusudur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.